Jánkmajtison Ébredt az Erő!

Június 6-án a Szatmári Református Egyházmegye szervezésében megvalósult az Ifjúsági Nap Jánkmajtison.
A május 30-án ünnepélyesen átadott Jánki Missziós Központ megtelt konfirmandus fiatalokkal, akiket Szalay Kont esperes úr köszöntött ezen a vasárnapi délutánon.
– Ez volt az első olyan alkalom, amikor a Jánki Református Egyházközség új imaházában istentiszteletre került sor, amelyen a Szela Zenekar is bemutatkozott. A találkozón Paul van Laar protestáns lelkész szolgálata a nap témáját járta körül: „Ébredő erő” címmel.
Az összejövetelre az egyházközségekből, és a református iskolákból közel 200 diák érkezett. – újságolta Szabó Béla református lelkipásztor, az egyházmegye ifjúsági referense. 🎙
A program kötetlen részére az eszközöket és a jókedvet a Napraforgó Játszóház szakemberei, valamint szabadtéri játékai biztosították (élőcsocsó, szumó, ügyességi játékok, ugrálóvár, rodeó bika).
A nap folyamán a finom szendvicseket és üdítőket a Jánki Református Egyházközség presbiterei biztosították a fiatalok számára.

Írta: Széles Szabolcs
Fotó: Birgány Marcell, a fehérgyarmati Kölcsey Ferenc Református Általános Iskola 7.a osztályos diákja
Forrás: facebook – Református Szatmár