XI. Szatmár Határok Nélkül

Az immár XI. Szatmár Határok Nélkül Református Találkozót a hagyományokhoz hűen a Reformátusok Szatmárért Egyesület, illetve a Szatmári Református Egyházmegye szervezte meg. 🤝
Nagyecseden a református templomban az ünnepi igehirdetési szolgálatot Dr. Fekete Károly püspök, a Tiszántúli Református Egyházkerület vezetője végezte el. 🙏
Közös imádkozásra Csűry István királyhágómelléki püspök hívta az ünnepi gyülekezetet, míg házigazdaként Szalay Kont esperes tartott kegyelemhirdetést és köszöntötte a Szatmári Református Egyházmegye nevében a megjelenteket. 🗣
Az eseményen Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter Balog Zoltán püspöktől, a Magyarországi Református Egyház zsinatának elnökétől vette át a Milotai Nyilas István-díjat. 📖
„Ez az elismerés mindig emlékeztetni fog arra, hogy magyar vagyok, és református vagyok. S, ha ezt a két dolgot rögzítem magamban, akkor mindig tudni fogom, hogy mi a helyes döntés, melyik úton induljak el, melyik érdeket kell szolgálnom, és hová kell állnom.” – fogalmazott Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter. ✍️
A Szatmár megye egykori püspökéről elnevezett elismerést, azoknak a lelkészeknek és világi személyeknek ítélik oda, akik sokat tettek a szatmári református közösségért, annak megmaradásáért. 📌
Novák Katalin laudációjában kiemelték, hogy miniszterként a családpolitikában elért sikerek mellett fontosnak tartja a hátrányos helyzetben élők segítését is, akár önkéntesként is feladatot vállal értük. Az ünnepségen elhangzott, a miniszter a Magyar Református Szeretetszolgálat jószolgálati nagykövete címét is megkapta. 🔖
A Szatmár megye egykori püspökéről elnevezett elismerést, a Bíró Lajos szobrászművész által készített emlékérmet Fülöp István, a Reformátusok Szatmárért Egyesület elnöke adta át Novák Katalinnak. 📜
Az alkalmon résztvevőket üdvözölte Kovács Sándor országgyűlési képviselő, valamint Kovács Lajos polgármester is. 🎤
Fotók: Széles Szabolcs 📷