Berekfürdői Csendeshét

“Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és az Ige Isten volt. Ő kezdetben Istennél volt. Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött. Benne élet volt, és az élet volt az emberek világossága. A világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be.” (Jn 1, 1-5) 📖
A Szatmári Református Egyházmegye 2021. szeptember 27. és október 1. között szervezte meg idén Egyházmegyei Csendeshetét megszokott módon Berekfürdőn. 🙏
A tavalyi év kénytelen szünete még inkább felfokozta a találkozás reményét. – fogalmazta meg Szalay Kont esperes úr a köszöntőjében. 🤝
Szalay Kont espres
Szatmári Református Egyházmegye Berekfürdői Csendeshét 2021
A résztvevők között voltak sokan, akik már visszajárók és voltak, akik idén jelentkeztek először, összesen 150-en érkeztek meg a Megbékélés Házába nemcsak a szatmári egyházmegyéből, hanem jelen voltak még a Kézdi-Orbai testvér-egyházmegyéből lelkészek és hozzátartozóik is. ❤
A reggeli előtt imaközösség nyitotta a napot, amelyet a Csendeshét szervezője Némedi Gusztáv lelkész vezetett, majd Takaró Tamás nyugalmazott lelkész evangelizált a beszámoló elején közölt Ige alapján. 📃
Berekfürdői Csendeshét
Nagy György lelkész irányításával előadások és csoportos megbeszélések töltötték ki még a délelőttöket, majd az ebéd után szabad foglalkozásként sokan a fürdőt választották. 🌊
Az este még tartalmas programot tartogatott az érdeklődők számára, hiszen a vacsora után internetes evangelizációs sorozatot nézhettek és hallgathattak meg élőben a nagytermi kivetítőn. 💻🖥
Az utolsó nap délelőttjén pedig úrvacsorai közösség zárta a hetet. Mindenki számára igazi testi-lelki feltöltődésre adott lehetőséget ez a hét, amelyet őszintén ajánlunk a jövőben a szatmáriaknak! 🥰